MENU
Головна » 2018 » Березень » 23 » Поглянь на хрест
12:51
Поглянь на хрест

Поглянь на хрест. І серце кам’яне

Від жалю, може, іскрою займеться

Любові….

Вступаючи на «дорогу» Великого Посту напередодні світлого Воскресіння, ми застановлюємося над своїм життям і переживаємо разом зі Спасителем Його Хресну Дорогу.

Хресна Дорога – це набожество, під час якого вірні, розважаючи про терпіння Христа, віддають честь Його Страстям. Почитання Хресної Дороги розпочалося з наслідування Пречистої Діви Марії, яка після смерті, а особливо Воскресіння Ісуса, часто відвідувала місця Страстей Господніх, які освячені Найсвятішою Кров’ю, пролитою за нас. Хресну Дорогу, яка складається з 14 стацій, благословив Венедикт ХІУ у 1750 році. Пізніше це набожество розвинули монахи, що розселилися по всій Святій Землі.

Ми вдячні Тобі, Господи, за Твої безмежні терпіння, які піднімають нас з упадку, рятуючи цілий світ.

У середу, 21 березня цього року, духовно-просвітницький захід «Поглянь на хрест» зібрав учнів, учителів, батьків в актовій залі ОЗНЗ-ЗСШ І-ІІІ ступенів м. Хирів. Ініціатором проведення в школі Страстей Христових стала заслужений учитель України, вчитель християнської етики Степанія Іванівна Савчак, яка є автором сценарію.

У духовному заході Хресної Дороги були задіяні священнослужителі церкви Різдва Пресвятої Богородиці о.декан Ігор Петрович, о.Микола Сваволя, настоятель церкви Успіння Пресвятої Богородиці с.Слохині о.Іван Назар. Велику духовну науку одержали присутні від їхніх промов, де було звернено увагу на Божу любов і терновий вінок, даний нам Господом для спасіння. Найголовніше він виділяється в час Посту, що передує світлому Христовому Воскресінню.

Виставу пізнавально-релігійного характеру підготували учні 1-9 класів під керівництвом педагогів: Савчак С.І., Прокопця А.О., Піньо М.М., Бабинець Т.А.

Захід був насичений біблійним текстом, молитвами, страсними піснями. Юні аматори з великою любов’ю й душевною теплотою виконували страсні пісні, читали поетичні рядки, які відтворювали терпіння і муки Христа.

З трепетом у душі, виразно декламували вірші ведуча Ю.Туряб (9-Б клас), Н.Куцалаба (9-Б клас), С.Вахович (9-А клас), Д.Вахович (4-А клас), М.Дахновська (4-А клас), А.Микита (5-Б клас), Т.Ганяк (3-Б клас).

Юні аматори з великою любов’ю і душевною теплотою виконували страсні пісні, які відтворювали терпіння і муки Христа. Їх виконали С.Павловська (5-Б клас), Х.Михальчук (5-Б клас), А.Микита (5-Б клас), В.Волошин (3-Б клас), С.Єндзевич (3-Б клас). Майстерно і з великою відповідальністю юні аматори виконували свої ролі, передаючи задум вистави.

Роль Діви Марії виконувала С.Сваволя (8-Б клас), ангела – С.Козик (3-Б клас), Вероніки – А.Коренецька (9-Б клас), її доньки – Р.Сидір (5-Б клас), Пилата – А.Сабара (9-Б клас), його дружини Клавдії – М.Бачинська (9-Б клас), Симона – А.Макітра (11-А клас), його дружини – Д.Завалішина (9-Б клас), воїнів – М.Малий (9-Б клас), Р.Кальницький (9-Б клас), В.Бігановський (9-Б клас), Квітки – В.Бабинець (3-Б клас).

У спокійно-розважальній тиші учні передавали святість змісту кожної стації, де Ісус терпить біль з покорою, а в очах глибока любов до катів. Саме ця любов додавала сили нести важкий Хрест, терпіти пекучі рани від тернових шипів. Кожна стація, де активну участь брали учні 3-Б класу О.Василишин, О.Мандзяк, С.Руденко, А.Терлецька, А.Козик, С.Лещишин, В.Дзяма, В.Голуб, О.Віняр, О.Костик, Д.Лисиганич, М.Котловий (5-Б клас), доповнює іншу, немов вплітає терновий вінок, який Господь подарував нам для нашого спасіння, для очищення й освітлення душі.

Молитва під хрестом учнями 2-Б класу Р.Недбальським, В.Гирею, М.Голубцем заполонила усіх присутніх і спонукала до покаяння.

Завершальним акордом заходу були слова подяки учням і вчителям директора школи М.В.Войтович, яка підкреслила, що захід, де все дихало святістю, спрямував присутніх на мережану стежину роздумів над побаченим, збагатив учнів духовним скарбом і вони «відкривають вікна, двері душі своєї для Ісуса».

Канва дійства була наповнена страсними піснями та поетичною мовою, що викликало невимовний жаль і підсвідому вину кожного із присутніх за свої та чужі вчинки і бажання полегшити муки Спасителю. На очах у присутніх були і сльози; почуте і побачене торкнулось струн їхніх сердець і заставляло обдумувати власні вчинки, щоб своїм гріхом не завдавати нового болю Ісусові. Мабуть, кожен з присутніх був вдячний Господові за його безмежні терпіння, які піднімають нас з упадку, рятуючи цілий світ. Вдячністю Всевишньому, любов’ю до Нього і своєю поправою ми одержуємо зцілення своєї душі. Хресна Дорога збагатила вірних духовним скарбом, що подарував нам наш Спаситель. І наші серця знову і знову спалахують любов’ю до Бога.


Переглядів: 397 | Додав: Lilia | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
avatar