MENU
Головна » 2015 » Листопад » 25 » Реформа погіршує умови позашкільної освіти
16:43
Реформа погіршує умови позашкільної освіти

Підвалини реформи децентралізації та освітньої сфери, на які пристала Україна, можуть суттєво погіршити умови позашкільної освіти чи, навіть, призвести до її зникнення. Таку точку зору під час прес-брифінгу в Українському кризовому медіа-центрі висловили представники позашкільної освіти.
За словами голова президії Всеукраїнської ради директорів шкіл естетичного виховання Олександра Шаліта, наразі, позашкільна освіта фінансується залежно від кількості мешканців населених пунктів, а не кількості учнів, як це відбувається зі школами. За умови збереження такого підходу в умовах реформи децентралізації заклади позашкільної освіти, ймовірно, першими підуть «під ніж».
«В маленьких містах, з населенням 17-25 тис людей, місцеві податки не забезпечать фінансування закладів освіти й культури. В таких умовах заклади позашкільної освіти – перші приречені на знищення», – зазначив Шаліт.
Цю тезу розвинув Микола Лук’янчук, директор Київської дитячої музичної школи № 3 імені Косенка.
«Кожний митець – то є штучний товар. Навчання є індивідуальним. Фактично ж, в умовах децентралізації нам пропонується перейти від такого підходу до, так би мовити, «масового виробництва». Для музичних шкіл це не можливо. І першими, хто зазнає в цьому контексті втрат, будуть музичні школи депресивних районів, які просто не в змозі будуть фінансуватимуть ці заклади», – переконаний Микола Лук’янчук.
Ще категоричнішими у своїх оцінках – батьки.
«Якщо музичні школи закриватимуть, то залишиться лише один вибір – комерційні позашкільні заклади, одна година навчання в яких вартує стільки ж, скільки місяць занять у державних закладах. Це близько 120 грн. Нажаль ми не отримуємо заробітну платню на європейському рівні – у кілька тисяч євро. Тож 90% тих, хто наразі навчаються у музичних школах, будуть змушені покинути навчання. Таке враження, що держава налаштована не на вирощування освічених людей, а на підготовку кримінальних елементів. Але, як відомо, держава, яка економить на школах, починає будувати в’язниці», – заявив батько учениці Київської дитячої музичної школи № 3 Євген Плешаков.
Окрім того, у представників позашкільної освіти викликають побоювання пропозиції змінити підходи у побудові з ними трудових взаємин. Йдеться про перехід на контрактну форму – відповідні новації закладені у змінах до низки законів у царині культури й освіти й уже проголосовані парламентом у першому читанні.
«За цими документами всіх працівників, які уже працюють, пропонують перевести на контрактні угоди. Це протирічить не тільки Конституції України, а й низці конвенцій Міжнародної організації праці. Крім того, проект закону про освіту, який наразі активно обговорюється, скасовує надбавки для працівників позашкільної освіти, гарантії щодо збереження середнього рівня заробітної платні тощо», – вважає Галина Гайдук, заступник голови профспілки працівників культури України.


Категорія: 2015-2016 н. р. | Переглядів: 189 | Додав: nikos | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
avatar